У соціальних мережах українські водії діляться враженнями від того, як за останні кілька місяців копи під час зупинки намагаються "докопатися" до будь-якої дрібниці - тепер навіть відсутність вогнегасника діє на поліцію, як червона ганчірка на бика.

До речі, цей факт помітили водії не лише приватних авто, а й водії транспортних засобів, які здійснюють пасажирські перевезення.

Звичайно, за законом, якщо в авто немає вогнегасника, загрожує штраф, а якщо спіймають вдруге - взагалі заберуть посвідчення (від 3 до 6 місяців). Потім доведеться наново складати іспити у Сервісному центрі МВС.

Про це стало відомо завдяки інформації від спільноти "Дорожній адвокат".

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери 5000 гривень надійде на рахунок: ПриватБанк роздасть клієнтам гроші, як отримати
Показати ще

Звернемо увагу на дуже показовий випадок

Перша зупинка: водій надавав послуги з перевезення пасажирів автомобілем "Volkswagen LT 35". Коли поліція зупинила його та запитала про наявність вогнегасника, водій зізнався, що у нього його немає.

На водія накладено штраф у розмірі 680 гривень за частиною 2 статті 121 Кодексу про адміністративні правопорушення, що стосується керування транспортним засобом, який не відповідає технічним та оснащеним нормам для пасажирських перевезень.

Іспити для водіїв. Фото кадр з Youtube
Іспити для водіїв. Фото кадр з Youtube

Друга зупинка: після сплати штрафу водій продовжив рух, не придбавши вогнегасник. Водія знову зупинила поліція, і на допиті про вогнегасник він ще раз визнав, що його немає. Цього разу водію було висунуто звинувачення за ч. 4 ст. 121 КпАП за повторне порушення протягом року. Це тягне за собою штраф від 850 до 1700 гривень, а посвідчення водія конфісковано.

Штрафи для водіїв, ілюстративне фото
Штрафи для водіїв, ілюстративне фото

Рішення суду: справу передано до суду для визначення того, чи відсутність вогнегасника є порушенням правил дорожнього руху. Суд підтвердив, що згідно з правилами дорожнього руху наявність працюючого вогнегасника є обов'язковою, а водіння без нього дійсно є порушенням.

Суд врахував визнання водія у правопорушенні та його прохання про поблажливість. Водія оштрафували на 850 гривень і позбавили прав водія на 3 місяці.

На закінчення відсутність вогнегасника в транспортному засобі вважається порушенням правил дорожнього руху в Україні. Рівень штрафу залежить від таких факторів, як те, чи водій займається приватною подорожжю чи пасажирськими перевезеннями.

Наявність справного вогнегасника в автомобілі є не лише обов'язковою вимогою закону, а й життєво важливим заходом безпеки на дорозі.

Нагадаємо, навіть космічні ціни на АЗС вас не злякають: 6 порад, які допоможуть ефективно економити паливо.

Раніше повідомлялося, на блокпості гірше, ніж у військкоматі? Українські копи вигадали, як залишити водіїв без прав на 5 років.

Також, в Україні копам розв'язали руки у питанні вилучення авто: головні зміни, які вже діють.