Для всіх наших шановних читачів, які є водіями, є важливим нагадуванням. Так, починаючи з жовтня набирає чинності обов'язок, передбачений ПДР. Полягає це правило в тому, що необхідно обов'язково вмикати ближнє світло фар.

Докладніше: згідно з пунктом 9.8 ПДР України, з 1 жовтня по 1 травня, поза населеними пунктами, усі механічні транспортні засоби повинні мати включені денні ходові вогні.

Про це стало відомо завдяки нагадуванню прес-служби одного із Сервісних центрів МВС України.

Світло фар, скріншот: YouTube
Світло фар, скріншот: YouTube

Так, у разі, якщо відсутні денні ходові вогні в конструкції транспортного засобу, то має бути увімкнене ближнє світло фар. Ця вимога діє цілодобово, навіть удень.

Популярні новини зараз
Українець поїхав на навчання за "бойовою повісткою", але не був мобілізований: яку схему придумав рядовий До 20 червня це має зробити кожен: "Газмережі" попередили споживачів В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

Головною метою цього правила є забезпечення додаткової видимості транспортного засобу, особливо в умовах обмеженої видимості восени та взимку. Це може сприяти запобіганню дорожньо-транспортних пригод.

Щодо відповідальності за порушення вимог пункту 9.8 Правил дорожнього руху, то вона не є єдиною. Насправді деякі правоохоронці можуть посилатися на норму частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Поліція, авто, штрафи, скріншот: YouTube
Поліція, авто, штрафи, скріншот: YouTube

Зазвичай порушників притягують до адміністративної відповідальності за користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами на початку руху або зміни його спрямування, а також використання цих приладів або їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів. Стягується штраф у розмірі 425 гривень за такі порушення.

Нагадаємо, був звичайним підлітком, а прокинувся мультимільйонером: 18-річний хлопець випадково збагатився.

Раніше повідомлялося, запітнілі вікна автомобіля: як позбутися незручності підручними засобами.

Також, військкоми зі зброєю в руках погрожували призовникові розправою: "Закопаю, на ***, ніхто не знайде...".