Далекого 1961 року Львівський автомобільний завод створив новаторський прототип під назвою ЛАЗ "Україна". Дизайн автобуса був натхненний космічними мотивами, а його зовнішній вигляд був унікальним поза часом.

Навіть через 30 років, у 1990-ті роки, в епоху "біодизайну", його обтічні контури кузова приймали за нову модель іноземного виробника.

Про цей дивовижний автобус пише портал Hyser.

ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube
ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube

Цей автобус випередив свій час за технічними характеристиками. Він мав безкаркасний (несучий) кузов місткістю 36 осіб. Автобус оснащений найновішим двигуном від ЗІЛ-130 потужністю 150 кінських сил, що дозволяло розвивати швидкість до 100 км/год.

Популярні новини зараз
Українцям затвердили нові тарифи з 1 червня: комуналка стане ще більшим ударом Абонентам Vodafone приготуватися: платити доведеться на 200-300 гривень більше Українцям готують новий комунальний платіж: за що доведеться доплачувати з 1 червня Українці можуть звільнити себе від щомісячної сплати за доставку газу: що потрібно зробити
Показати ще

ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube
ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube

5-ступінчаста коробка передач із синхронізаторами полегшила роботу водія. На ЛАЗ "Україна" були встановлені пневмогідравлічні гальма, система, яка випередила свій час та була реалізована лише у 1990-х роках на моделі ЗІЛ "Бичка".

ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube
ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube

Він також мав пневматичну підвіску кузова та двосторонні амортизатори. Однією з його новаторських особливостей стало використання замість звичних напівжорстких сидінь зручних крісел, запозичених із пасажирської авіації, що робило його винятково зручним для громадського транспорту.

ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube
ЛАЗ "Україна-1", скріншот: YouTube

У 1962 році автобус ЛАЗ-"Україна-1" з'явився у фільмі "Королева бензоколонки".

Навіть сьогодні, з деякими сучасними оновленнями, такими як світлодіодна оптика, ЛАЗ "Україна-1", як і раніше, мав би футуристичний вигляд і міг би легко спантеличити фахівців з автобусної техніки завдяки своєму непідвладному часу дизайну та інноваційним функціям.

Нагадаємо, італійці створили електричний клон горбатого "Запорожця": немає дверей, і потрібна розетка.

Раніше повідомлялося, "Совок міг загробити будь-яку ідею": українцям показали, якою була перша електрична "Таврія".

Також, лютий монстр у стилі "Шаленого Макса": ентузіасти здивували перетворенням "Волги".