Автовласники мають враховувати певні моменти, щоб уберегти особистий транспорт від негативних впливів спекотної погоди.

Видання Автосота звертає увагу, що є кілька переваг того, щоб не охолоджувати салон автомобіля відразу після включення двигуна.

По-перше, салон автомобіля сильно нагрівається - гарячий пластик, особливо у старих китайських машин, виділяє різні шкідливі речовини. Водій вдихає їх, а кондиціонер прискорює процес, бо починає ганяти повітря салоном.

По-друге, нагрівається і випарник. Якщо його не чистили, то через повітроводи в організм людини потрапляють ще й бактерії, що викликають різні застудні захворювання. Тому легше відкрити вікна, щоб швидко випустити розпечене повітря, ніж змусити напружуватися кліматичну установку.

Популярні новини зараз
Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити
Показати ще

По-третє, компресор обертається завдяки роботі силового агрегату, але в будь-який двигун внутрішнього згоряння спочатку після пуску йде підвищене навантаження. Йому потрібна енергія, щоби провернути колінвал, а тут втручаються ще й сторонні споживачі.

По-четверте, акумулятор змушений видавати підвищений пусковий струм. Якщо кондиціонер постійно використовувати таким чином, можна отримати хронічний надзаряд АКБ. Генератор компенсувати його не здатний. Батарея поступово почне деградувати і її доведеться викинути.

По-п'яте, наслідком бажання якнайшвидше охолонути є зростання витрати палива. За результатами вимірів ряду автоекспертів, у перші хвилини роботи двигуна він підскакує на 25%. Потім, коли двигун виходить на штатний режим, потрібні менші обсяги.

У ряді моделей Citroеn після запуску двигуна кондиціонер та фари включаються лише через п'ять секунд. Це так звана функція відстрочення навантаження.

Нагадаємо про важливе попередження водіям: покарання 680 грн за порушення цього правила.

Раніше ми повідомляли, що не плутай ручник із гальмами: в Україні "різкі" водії збідніють на 17 тисяч.