Процедура отримання водійського посвідчення в Україні зазнала суттєвих змін, які наближують її до стандартів країн ЄС. Міністерство внутрішніх справ скасувало обмеження на кількість спроб складання практичного іспиту для кандидатів у водії, що означає нові перспективи для тих, хто намагається отримати права.

Раніше кандидатам дозволяли лише три спроби на практичному іспиті, після чого настійливо рекомендували повторне навчання в автошколі. Відтепер майбутні водії зможуть повторно складати іспит кожні одинадцять днів, не маючи лімітів на кількість спроб.

Іспит на водіння. Фото: Youtube
Іспит на водіння. Фото: Youtube

Зміни сприятимуть зниженню корупційних ризиків, оскільки кандидати можуть складати іспити стільки разів, скільки потрібно, не ризикуючи втратити шанс через технічну помилку чи надмірний стрес. Відсутність жорстких лімітів знімає психологічний тиск, що дозволяє кандидатам почуватись упевненіше та краще підготуватися до водіння.

Експерти відзначають, що для деяких кандидатів кількість спроб може зрости, але цей крок, переконані фахівці, підвищить рівень підготовки нових водіїв. Також впроваджено посилений контроль за іспитами, що має забезпечити об’єктивність перевірки навичок.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Таким чином, безлімітна кількість спроб у складанні іспиту має на меті зробити процес отримання прав більш доступним і справедливим, зменшуючи корупційні ризики та підвищуючи якість підготовки водіїв для українських доріг.

Нагадаємо, водіям краще поквапитись: ці документи треба замінити, інакше будуть обмеження

Раніше ми розповідали, що забули заїхати на мийку - готуйтеся заплатити: водіїв штрафують за брудні автівки

Також, водіїв масово почали штрафувати: як уникнути санкцій і зберегти фінанси