В Україні пропонують скасувати сертифікацію більшості імпортних автомобілів. При ухваленні такого рішення в країні побільшає машин, ввезених з-за кордону, а їхні ціни впадуть на 100-200 доларів. Про це розповіли в Інституті досліджень авторинку.
Автор ініціативи депутат Мар'ян Заблоцький із партії "Слуга народу" переконаний, що таким чином українці зможуть заощадити десятки мільйонів доларів, які зараз потрапляють до приватних компаній, а не до держбюджету.

Авторинок, скріншот: YouTube
Авторинок, скріншот: YouTube

Законопроект передбачає визнання сертифікатів, виданих у країнах ЄС, зокрема виробниками авто чи їх уповноваженими представниками.
Якщо зміни набудуть чинності, замість обов'язкової сертифікації авто можна буде надати лише свідоцтво про реєстрацію та договір купівлі-продажу. Сертифікувати потрібно лише ті машини, на яких немає документів про реєстрацію. Планується, що російські та білоруські документи зовсім не визнаватимуть.
Екологічні стандарти хочуть залишити. Для легкових автомобілів не нижче за "Євро-2", а для вантажівок та автобусів - не нижче за "Євро-5". Крім того, планується запровадження обов'язкового техогляду, як це роблять у Європі.

"Скасування обов’язкової сертифікації спростить процедури митного оформлення та реєстрації авто, скоротить їх час, а також зменшить загальну вартість вживаних транспортних засобів з-за кордону в Україні на мінімум $100-200. Це може сприяти певному зростанню кількості імпортних авто з пробігом", - стверджують в Інституті.

Популярні новини зараз
Пасажири вимагали "викинути" дитину з літака: їх підтримала навіть стюардеса - що сталося Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще