Наші читачі, які безпосередньо пов'язані з темою штрафів на порушення правил дорожнього руху, мають знати, що в Україні побільшало санкцій за доволі незвичайний "огріх" на дорозі. Цього разу мова йтиме про зупинку перед нерегульованим пішохідним переходом.

Про це вирішили нагадати українським водіям в одному із Сервісних центрів МВС.

Зупинка перед переходом, скріншот: Facebook
Зупинка перед переходом, скріншот: Facebook

Згідно з правилами дорожнього руху, водії при під'їзді до нерегульованого пішохідного переходу на дорозі з кількома смугами для руху в один бік повинні знижувати швидкість і зупинятися.

У пункті 18.4 описаний такий алгоритм дій: у разі, якщо перед нерегульованим пішохідним переходом авто зменшує швидкість або зупинилося, інші водії на авто, що рухаються сусідніми смугами, повинні також знижувати швидкість, а в разі потреби зупинитися і продовжити (відновити) рух, переконавшись , що на пішохідному переході немає людей.

Популярні новини зараз
Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список «Замкнуте коло»: шаманка розповіла, що буде з мобілізацією і чи захистить бронь Кияни відповіли, кого хочуть бачити новим мером міста: результати опитування
Показати ще

Раніше на таке порушення не так часто звертали увагу, але за останній місяць кількість штрафів для водіїв за правопорушення суттєво зросла.

Авто, штраф, поліція, скріншот: YouTube
Авто, штраф, поліція, скріншот: YouTube

Штраф за таке порушення правил дорожнього руху становить 340 гривень за адмінпротоколом за ч.1 ст. 122 КУпАП. Поліція також може виписати протокол за створення аварійної ситуації, який передбачає вже 1,45 тис. гривень штрафу, а також втрату прав водія на 6-12 місяців.

Нагадаємо, за що водіям не виписують штрафи: порушення, за які лише налякають.

Раніше повідомлялося, без штанів та прав? В Україні хочуть збільшити штрафи для горе-водіїв, що потрібно знати.

Також, дзижчить, немов дрон-камікадзе: в Україні водіям готують новий штраф за "гучне" порушення.