Сон - це і фізіологічна необхідність для людини. Звичайно, людський організм може деякий час вільно жити без сну, але монотонна поїздка за кермом може заколисати навіть енергійну людину.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Під час руху за кермом фаза швидкого сну настає непомітно, і триває кілька секунд. Однак за ці секунди автомобіль, що рухається на високій швидкості та встигає проїхати не одну сотню метрів можуть виявитися для водія останніми.
Щоб уникнути сонливості за кермом та її наслідків, необхідно дотримуватися кількох важливих правил:
- Належний сон перед поїздкою. Упевніться, що ви отримуєте достатньо сну перед важливою поїздкою. Експерти рекомендують спати принаймні 7-8 годин на ніч перед подорожжю.
- Регулярні перерви. Плануйте свою поїздку таким чином, щоб мати можливість робити регулярні перерви на відпочинок. Кожні 2-3 години або після проїзду певної відстані зупиняйтеся на 15-20 хвилин, щоб прогулятися.
- Правильне харчування. Уникайте важкої, жирної та вуглеводної їди перед поїздкою. Вони можуть спричинити сонливість та важкість у шлунку. Вибирайте легку та здорову їжу, що забезпечить вам енергію та збереже бадьорість.
- Залучення пасажирів. Якщо це можливо, подорожуйте зі співрозмовником, який допоможе вам бути більш бадьорим та уважним за кермом.
- Використання технологій. В багатьох сучасних автомобілях є системи сповіщення про втому, які виявляють ознаки сонливості та сповіщають про необхідність перерви. Використання таких технологій може бути додатковим засобом попередження сну за кермом.
Нагадаємо, українським водіям доведеться частіше "передавати" на права: що приготували в Раді.
Раніше повідомлялося, українських водіїв почнуть штрафувати за "мокрий носик", доведеться віддати 850 гривень.