Для наших читачів, які водії, є дуже важлива інформація. Лише 2022 року поліція оформила понад 134 тисячі адмінпротоколів за керування авто у стані алкогольного сп'яніння. І поки невідомо, скільки їх буде цього року.

Важливо знати, що цей штраф стосується не лише алкогольного сп'яніння, але ще й наркотичної дії, а також використання медичних препаратів, пише портал "Твоя машина".

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Також штраф може бути накладений на особу, що передала керування автомобілем, яка перебуває в стані сп'яніння або під впливом препаратів.

Якщо водій відмовиться від проходження огляду, що підтверджує наявність алкоголю чи інших речовин у його організмі, він понесе відповідальність.

Популярні новини зараз
Українцям радять терміново оформити "теплі" субсидії: часу лишилося обмаль Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Енергетики проводять рейди по домівках споживачів: кому загрожують серйозні проблеми ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему
Показати ще

Санкції за порушення є досить суворими: за перше порушення штраф становить 17 000 гривень, а також позбавлення прав на 1 рік. У разі повторного порушення штраф збільшується до 34 000 гривень, а права можуть бути позбавлені 3 років, а також автомобіль може бути конфіскований.

Алкотестер. Фото: Youtube
Алкотестер. Фото: Youtube

Якщо нетверезий водій вирішить продовжувати ставити під загрозу своє життя та життя інших учасників дорожнього руху, йому загрожує штраф у розмірі 51 000 гривень, позбавлення прав на 10 років та конфіскація автомобіля.

За скоєння "п'яної" ДТП порушник може отримати штраф у розмірі 34 000 гривень та бути позбавлений прав на 3 роки.

Нагадаємо, прикинутися дурником не вийде: неуважним українським водіям приготували штраф у три сотні.

Раніше повідомлялося, що спливли скандальні рішення судді, який п'яним збив нацгвардійця: намагався звинуватити вигаданого водія.

Також, страховка, швидкість, ремінь безпеки та "стара" гума: все нові штрафи України на 2023 рік.