В Українській столиці, якщо звернути увагу на статистику патрульної поліції, відбуваються абсурдні ситуації. Водії, які хочуть заощадити час, паркуються на шпальтах для руху велосипедів. Ситуація виходить наступна, що замість заощадженого часу доводиться витратити штраф.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа півтора місяці, відколи відкрився велосипедний сезон, патрульна поліція столиці винесла понад 120 постанов.
Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби патрульної поліції Києва.
Для тих, хто забув, нагадаємо: велосипедна доріжка — це спеціальна доріжка з покриттям поза межами проїжджої частини вулиці та/або дороги, розташована окремо або суміжно з тротуаром або пішохідною доріжкою, призначена для руху на велосипедах.
Велодоріжки не можна використовувати для паркування автомобілів, адже вони захищають рух велосипедистів дорогою.
За такі порушення передбачено штраф від 340 до 680 гривень. В окремих випадках інспектори мають право евакуювати автомобіль порушника на штрафмайданчик.
Крім штрафів за паркування на велодоріжках водіїв також наказують за паркування у вузьких місцях, на лівій стороні дороги з розділювальною смугою посередині, на трамвайних коліях, другим рядом уздовж уже припаркованих машин, на газонах та на зупинках громадського транспорту.
Крім того, не можна стояти ближче ніж на 10 метрів до пішохідного переходу. На тротуарах можна паркувати легкові автомобілі, але для пішоходів має залишитись прохід не вже двох метрів. За такі порушення машину можуть примусово забрати на штрафмайданчик.
Нагадаємо, власникам дизельних авто дозволили отримати компенсації: до 15% вартості.
Раніше повідомлялося, для українських водіїв посилили штрафи: кому заборонять сідати за кермо.
Також, порушували не ви, а заплатите 2400 гривень: водіям розповіли про великі штрафи за дрібний "косяк".