Для всіх наших шановних читачів, які мають відношення до керування авто, є дуже важливі новини. Справа в тому, що цієї осені ціни на всі види палива можуть зрости ще більше. В останні дні літа середні ціни на бензин А-95 ставили – 52,91 грн за літр.

Про це розповів директор групи "А-95" Сергій Куюн для одного з українських телеканалів.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Дані економічного порталу Minfin стверджують, що в останній день літа середня ціна на бензин А-95 становила 52,91 гривні за літр. Літр бензину А-92 можна було придбати за 50,81 гривні, а дизпаливо – 52,49 гривні. При цьому автогаз коштує найдешевше - 23,82 гривні за літр.

За словами Куюна, зараз на ринку спостерігається певна стабілізація, хоча, безумовно, потенціал до зростання ціни зберігається.

Популярні новини зараз
Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Громадський транспорт обійдеться дорожче: українцям офіційно підвищили тарифи Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради Знову таке побачите не скоро: 22 червня обов'язково треба звернути увагу на небо
Показати ще

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

"Ми бачимо, що оптові ціни на бензин та дизель з червня, коли повернулося оподаткування повне на пальне, зросли на 13 гривень за літр. Ця вартість містить податкове навантаження та збільшення закупівельної вартості через зростання світових цін. Втім, роздрібні ціни зросли у в середньому на 8 гривень", - розповів він.

АЗС, скріншот: YouTube
АЗС, скріншот: YouTube

При цьому максимальна ціна на бензин чи дизель сягає 55 гривень за літр. Поки що ця ціна тримається. Згідно з прогнозами експерта, паливо може ще додати в ціні на 1-2 гривні восени. Особливо це станеться, якщо світова ціна на пальне теж трохи зростатиме.

АЗС, фото: Informator
АЗС, фото: Informator

Крім того, один із факторів, що впливають на це, – відновлення схем для ухилення від сплати податків. У зв'язку з цим деякі мережі мають меншу собівартість пального та таким чином стримують ціну.

Ціни на паливо, скріншот: "А-95"
Ціни на паливо, скріншот: "А-95"

Ціни на паливо, скріншот: "А-95"
Ціни на паливо, скріншот: "А-95"

"На сьогоднішній день оптова ціна бензину А-95 становить 47 гривень за літр, а ми бачимо, що багато мереж працюють з ціною 49-50 гривень за літр. Тобто їхня маржа становить 2-3 гривні на літрі", - пояснив Куюн.

АЗС, скріншот: YouTube
АЗС, скріншот: YouTube

Більше того, як зазначив експерт, ці 2-3 гривні – це витрати заправної станції на реалізацію: зарплата персоналу, електроенергія, оренда тощо. Виходить, що прибутку майже немає. Однак, за його словами, так не буває, тож єдине пояснення – це запас міцності шляхом несплати податків.

Нагадаємо, за кожен літр доведеться віддавати на 3-6 гривень більше: АЗС оновили ціни на пальне.

Раніше повідомлялося, чому не можна купувати червоні машини: вплив кольору авто на ДТП, штрафи та лояльність поліції.

Також, до 2 років "умовно": в Україні почали карати водіїв самокатів.