Для всіх наших шановних читачів, які мають відношення до керування авто, є дуже важливі новини. Справа в тому, що цієї осені ціни на всі види палива можуть зрости ще більше. В останні дні літа середні ціни на бензин А-95 ставили – 52,91 грн за літр.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це розповів директор групи "А-95" Сергій Куюн для одного з українських телеканалів.
Дані економічного порталу Minfin стверджують, що в останній день літа середня ціна на бензин А-95 становила 52,91 гривні за літр. Літр бензину А-92 можна було придбати за 50,81 гривні, а дизпаливо – 52,49 гривні. При цьому автогаз коштує найдешевше - 23,82 гривні за літр.
За словами Куюна, зараз на ринку спостерігається певна стабілізація, хоча, безумовно, потенціал до зростання ціни зберігається.
"Ми бачимо, що оптові ціни на бензин та дизель з червня, коли повернулося оподаткування повне на пальне, зросли на 13 гривень за літр. Ця вартість містить податкове навантаження та збільшення закупівельної вартості через зростання світових цін. Втім, роздрібні ціни зросли у в середньому на 8 гривень", - розповів він.
При цьому максимальна ціна на бензин чи дизель сягає 55 гривень за літр. Поки що ця ціна тримається. Згідно з прогнозами експерта, паливо може ще додати в ціні на 1-2 гривні восени. Особливо це станеться, якщо світова ціна на пальне теж трохи зростатиме.
Крім того, один із факторів, що впливають на це, – відновлення схем для ухилення від сплати податків. У зв'язку з цим деякі мережі мають меншу собівартість пального та таким чином стримують ціну.
"На сьогоднішній день оптова ціна бензину А-95 становить 47 гривень за літр, а ми бачимо, що багато мереж працюють з ціною 49-50 гривень за літр. Тобто їхня маржа становить 2-3 гривні на літрі", - пояснив Куюн.
Більше того, як зазначив експерт, ці 2-3 гривні – це витрати заправної станції на реалізацію: зарплата персоналу, електроенергія, оренда тощо. Виходить, що прибутку майже немає. Однак, за його словами, так не буває, тож єдине пояснення – це запас міцності шляхом несплати податків.
Нагадаємо, за кожен літр доведеться віддавати на 3-6 гривень більше: АЗС оновили ціни на пальне.
Раніше повідомлялося, чому не можна купувати червоні машини: вплив кольору авто на ДТП, штрафи та лояльність поліції.
Також, до 2 років "умовно": в Україні почали карати водіїв самокатів.