Для всіх наших шановних читачів, які є водіями, є відповідь на важливе питання. Адвокати розповіли, що водіїв заборонено залучати до адмінвідповідальності за непрацюючий вогнегасник, оскільки це не є технічною несправністю.

Таке рішення ухвалив Третій адміністративний апеляційний суд, пише " Автотема ".

Ще у січні 2023 року у місті Дніпро копи зупинили авто BMW 3181. Як виявилося, вогнегасник перебував у непрацюючому стані.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Тому вони щодо водія склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 121 КУпАП (Управління транспортним засобом із непрацюючим вогнегасником, що є порушенням п. 31.4.7 ПДР). Штраф становив 340 гривень.

Популярні новини зараз
Ви їсте, а гроші з рахунку вже "тікають": клієнтам "Київстар" примусово підключають послуги Підполковник радить чоловікам вчитися стріляти по Youtubе: "Якщо загинув через те, що був погано підготовлений, то це його вина" За що в будинку українці платитимуть "підвищений" тариф на світло Українці вимагають знизити тариф за електроенергію: людям навіть їсти не приготувати
Показати ще

Водій із таким рішенням правоохоронців не погодився та оскаржив його в суді. І суд першої інстанції скасував ухвалу поліції.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Причина - керування автомобілем з вогнегасником, що не працює, не можна вважати як керування авто з технічною несправністю. А так само як і керування машиною без вогнегасника. Тобто за таке правопорушення водіїв не можна штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП.

Управління патрульної поліції на Дніпропетровщині подало апеляційну скаргу. Але третій адміністративний апеляційний суд залишив її без задоволення.

Судді апеляційного суду також вважають, що водії легкових автомобілів не можна штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП, якщо вони їздять із непрацюючим вогнегасником або якщо його взагалі немає.

То яка насправді загрожує відповідальність водіям за відсутність вогнегасника чи за те, що він не працює?

Згідно з українським законодавством водіїв за таке правопорушення можна притягати до відповідальності лише за статтею 125 КУпАП (Інші порушення Правил дорожнього руху). А вона передбачає не штраф, а лише попередження.

До речі, через відсутність аптечки в автомобілі поліцейські теж не повинні штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Вони можуть лише винести попередження за статтею 125 КУпАП.

Юристи вже давно говорять про те, що за вогнегасники, що не працюють, або за відсутність вогнегасника (аптечки) не можна штрафувати за ч. 1 ст. 121 КУпАП. Проте поліцейські однаково це роблять. Чому? Мабуть, вони мають причини.

Нагадаємо, нетверезі водії на виправдання: чому в Україні можуть визнати невинним п'яного шофера.

Раніше повідомлялося, що перереєстрація автомобіля: у МВС пояснили, коли власникам потрібно це робити.

Також, частка секунди і на вас чекає купа проблем: як карають водіїв, які люблять "поганяти" на червоний.