Запорізький автозавод у середині 90-х років спільно з Трнавським заводом із Чехословаччини розробив експериментальну вантажівку ЗАЗ-2301, яка могла стати серйозним конкурентом "ГАЗелі". Як виглядав автомобіль і що з ним сталося, пише autotheme.

ЗАЗ розробляв компактний фургончик із 1989 по 1993 рік, а вже 1995 року представив експериментальну версію. П'ятиметровий ЗАЗ-2301 мав вантажопідйомність у тонну, а зовні сильно нагадував "ГАЗель" від конкурентів із Горьківського автозаводу.

ЗАЗ-2301. Фото: autotheme
ЗАЗ-2301. Фото: autotheme

Вантажний "Запорожець" представлявся у двох варіантах: з 1,5-літровим двигуном на 74 кінських сили і потужнішим - мотором на 1,7 літра на 85 "конячок". Автомобіль міг розвивати швидкість до 120 км/год, а витрата палива становила близько 11 літрів при вазі 2,5 тонни.

ЗАЗ-2301. Фото: autotheme
ЗАЗ-2301. Фото: autotheme

Популярні новини зараз
Vodafone автоматично переводить на нові тарифи: умови гірші, а плата більша "Газмережі" зробили важливе попередження: стосується всіх, хто користується газовою плитою чи котлом Пенсіонерам дали термін до 31 березня, інакше не буде виплат Стосується всіх споживачів електроенергії: що потрібно зробити до 3 березня
Показати ще

ЗАЗ-2301 пройшов усі випробування, був на багатьох виставках та готувався вступити до серійного виробництва. Проте доля автомобіля склалася вкрай сумно. Через відсутність належного фінансування проєкт закрили.

Відомо, що всього було випущено три примірники автомобіля, з яких уцілів тільки один. Він знаходиться в Братиславському музеї транспорту в Словаччині під назвою Nua TAZ 1500 VA.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, у Києві помітили дуже рідкісний польський фургон, схожий на "Таврію": ідеальне авто - для кризи.

Також наш портал інформував, потужний аналог Jeep Cherokee продали всього за 100 гривень: авто навіть не бите.

Крім того, ми писали, такі авто були поза законом: як виглядає перший кабріолет із "Запорожця".