У більшості випадків на місці зупинки співробітниками поліції вимагають пред'явити протокол техогляду транспортного засобу, якщо авто підлягає обов'язковому проходженню такого.

У разі, якщо такий документ не пред'явлено щодо водія, патруль виносить ухвалу про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною третьою статті 121 КУпАП. Про це пише "Дорожній адвокат".

Патрульний. Фото: Youtube
Патрульний. Фото: Youtube

Втім, на думку адвокатів, така вимога та відповідні штрафи не відповідають нормам закону. Про що йдеться у законі.

У документі не сказано, що водій зобов'язаний пред'являти інспектору дома зупинки протокол технічного огляду. Працівник зобов'язаний самостійно перевірити факт проходження автомобілем технічного контролю. Відповідно до пункту 31.3.б ПДР забороняється експлуатація ТЗ, якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль, якщо підлягають проходженню.

Популярні новини зараз
Тільки цього не вистачало: на Землю летить астероїд розміром із Ейфелеву вежу Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

У статті 35 закону про дорожній рух перераховано категорію транспортних засобів, що мають проходити обов'язковий техконтроль.

А у пункті 2.4 ПДР передбачено, що на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися, а також пред'явити для перевірки документи, зазначені у пункті 2.1 ПДР.

Патрульна поліція. Фото: Youtube
Патрульна поліція. Фото: Youtube

Також надати можливість оглянути транспортний засіб, у тому числі проведений з використанням спеціальних приладів для перевірки стану транспортного засобу.

У пункті 2.1 йдеться про документи, які повинен надавати водій це посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб та страховий поліс.

У зазначеному переліку немає такого документа, як протокол технічного огляду транспортного засобу. Зазначається, що після проходження техогляду водієві видається протокол, а також до електронного реєстру вносяться відомості про цей транспортний засіб. Патрульні з метою перевірки проходження обов'язкового технічного контролю мають право користуватися цим реєстром, тому водій зобов'язаний дати можливість оглянути транспортний засіб.

Патрульний. Фото: Youtube
Патрульний. Фото: Youtube

А ось мати при собі та пред'являти на місці зупинки протокол техогляду документів не сказано.
Тому накладений штраф за те, що водій не пред'явив протокол, є незаконним та підлягає скасуванню в установленому законом порядку.

Нагадаємо, як уникнути "пограбування" у розмірі 1700 гривень: водіям потрібно звернути увагу на фари.

Раніше ми повідомляли, що позбавлять прав на 6 місяців або штрафу 40,8 тис. грн: українцям водіям нагадали про правило.