Після того, як водій отримав ухвалу від копів про накладення штрафу, є всього два варіанти: або заплатити, або оскаржити її. Якщо вирішено платити – є 10 днів, а якщо оскаржити – цілих 15 діб.

У разі, якщо штраф уже оскаржено, то його не потрібно платити до з'ясування всіх обставин у суді чи там, куди подавалася заява.

Про це детально розповіли експерти спеціально для порталу MMR.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Якщо водій не оскаржив штраф і не заплатив, то ухвала про порушення йде у відділ виконавчої служби. У цей момент і розпочинається "шоу".

Популярні новини зараз
10 прожиткових мінімумів щомісяця: хто з пенсіонерів шикуватиме у 2024 році В Україні запропонували по-іншому давати тепло: що буде з тарифами та боргами Абонентів "Київстар" поставлять перед вибором: це буде непросто Ні чим не погидують: в ухилянтів-боржників відбиратимуть останнє, в тому числі і особисті речі
Показати ще

У порядку примусового виконання ухвали з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на виконавче провадження. Однак це ще не всі проблеми, які можуть виникнути в таких ситуаціях. Фактично боржника можуть очікувати гірші несподіванки.

Банкомат, фото: Знай.ua
Банкомат, фото: Знай.ua

Гроші у банку

Виконавча служба насамперед накладає арешт за кошти, що перебувають на банківських рахунках боржника. В результаті ви не зможете користуватися своїми банківськими картками ні у торгових закладах, ні перерахувати комусь кошти. Через деякий час сума штрафу з витратами на виконавче провадження списується з рахунку.

Хрущовка, скріншот: YouTube
Хрущовка, скріншот: YouTube

Арешт квартири, будинку чи навіть кімнати і не забуваємо про авто

Якщо немає коштів на рахунку, виконавець накладає арешт на рухоме чи нерухоме майно. Арешт може бути накладений, зокрема, на транспортні засоби, квартири, особняки тощо. Найнебезпечніше - накладення арешту на транспортні засоби та оголошення їх у розшук.

Авто, фото: Informator
Авто, фото: Informator

Зарплата

Якщо у боржника відсутні кошти на рахунках та майно, то може бути звернено стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи. Можливість такого стягнення тимчасово зупинено лише під час воєнного стану.

Перевірка документів на кордоні, скріншот: YouTube
Перевірка документів на кордоні, скріншот: YouTube

Виїзд за кордон

Якщо боржник не має розрахункових рахунків і рухомого або нерухомого майна, виконавча служба може через суд заборонити виїзд за кордон.

Особливістю цієї заборони є те, що виконавець не має права накласти таку заборону самостійно. З цією метою він може звернутися до суду з проханням встановити обмеження щодо права виїзду за кордон до погашення заборгованості.

Нагадаємо, уникнення мобілізації за кордоном: після повернення в Україну чоловіки, що втекли, нестимуть відповідальність.

Раніше повідомлялося, щоб українці не думали, що це жарт: Латвія передала Україні конфісковані у п'яних авто.

Також, водії схрестили пальці: цінники на автогаз впали нижче за психологічну позначку.