Правила дорожнього руху регулюють не лише дії водіїв, а й інших учасників. Багато українських водіїв часто про це забувають, і тоді виникають дуже неприємні ситуації. Цим можуть скористатися копи, які мають виконати план протоколів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяІноді трапляється так, що поліцейські, які думають лише про статистику, а не про безпеку руху, користуються моментом і виписують штраф, і не має значення за що, наприклад, за відсутність "обов'язкових" предметів, такої як аптечка. Але якщо вірити юристам, то такі штрафи не зовсім законні.
Експерти однієї з українських спільнот правозахисників у мережі Telegram зауважили, що почастішала практика притягнення патрульними до відповідальності водіїв без аптечки за ст. 121 КУпАП, кваліфікуючи їх дії як керування несправним автомобілем, експлуатація якого заборонена.
Насправді у ПДР справді є п. 31.4.7, який забороняє експлуатацію транспортного засобу без медичної аптечки.
Водночас немає жодного нормативного документа, який би встановлював за такий вид порушення штраф. Юристи зазначають, що максимум як можна покарати водія за відсутність аптечки — попередження. Штрафи та суворіші покарання у таких випадках незаконні і можуть сміливо оскаржуватися в суді.
Водночас, відсутність аптечки в автомобілі для пасажирських перевезень безпосередньо карається відповідно до ст. 121 КУпАП штрафом у розмірі 680 грн. Повторне порушення може спричинити позбавлення прав до півроку або арешт до 10 діб.
Нагадаємо, спочатку 340 грн, а потім – 17 тисяч: українським водіям показали, чим закінчаться "покатушки" без техогляду.
Раніше повідомлялося, що у вас є 10 днів: у МВС терміново звернулися до власників авто з ГБО.
Також, українським водіям приготували жорстке покарання на десятки тисяч гривень.