Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до керування автомобілем або є власниками транспортних засобів, у нас є дуже важливі новини. Водіям нагадали про закони з приводу тонованого скла, а також розповіли про розміри штрафів, які чекають на громадян у разі ігнорування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ українських ПДР вказується, що категорично забороняється експлуатація транспортного засобу з покриттям скла, що перешкоджає видимості водія або погіршує його прозорість.
Про це нагадав один із українських автоблогерів, який постійно ділиться у мережі YouTube важливими порадами.
Порушення цього правила вперше спричиняє накладення штрафу у розмірі 340 грн (ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Повторне порушення протягом року може призвести до серйозніших наслідків, таких як заборона керування транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб (ч. 4 ст. 121).
Штрафи залежать від ступеня тонування, причому штрафи накладаються за світлопропускання нижче 75% для лобового скла та нижче 70% для іншого скла.
Важливо відзначити, що ці штрафи можуть бути застосовані лише в тому випадку, якщо патрульний може продемонструвати зниження світлопропускання за допомогою спеціального приладу, а не лише за візуальною оцінкою.
Як уникнути покарань
Щоб уникнути будь-яких проблем, водії, які обирають тоновані шибки, повинні отримати сертифікат світлопропускання на сертифікованій станції технічного обслуговування.
Цей документ є доказом відповідності стандартам і допоможе уникнути непорозумінь з правоохоронними органами.
Нагадаємо, зупиняють, але довести не можуть: українські водії уникають покарання через "гірку" помилку поліції.
Раніше повідомлялося, штраф від 17000 гривень: як карають нетверезих водіїв електросамокатів.
Також, ціни, як гриби після дощу: АЗС показали скільки коштує популярне паливо.