Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до керування автомобілем або є власниками транспортних засобів, у нас є дуже важливі новини. Водіям нагадали про закони з приводу тонованого скла, а також розповіли про розміри штрафів, які чекають на громадян у разі ігнорування.

В українських ПДР вказується, що категорично забороняється експлуатація транспортного засобу з покриттям скла, що перешкоджає видимості водія або погіршує його прозорість.

Про це нагадав один із українських автоблогерів, який постійно ділиться у мережі YouTube важливими порадами.

Тоноване авто. Фото: скрін youtube
Тоноване авто. Фото: скрін youtube

Порушення цього правила вперше спричиняє накладення штрафу у розмірі 340 грн (ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Популярні новини зараз
У світі новий "коронавірус" - хвороба вбиває людину за 2 дні: що кажуть медики Графіки відключень стануть жорсткішими – до чого готуватися українцям За це відключать газ: українці ризикують втратити блакитне паливо Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Повторне порушення протягом року може призвести до серйозніших наслідків, таких як заборона керування транспортним засобом на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб (ч. 4 ст. 121).

Штрафи залежать від ступеня тонування, причому штрафи накладаються за світлопропускання нижче 75% для лобового скла та нижче 70% для іншого скла.

Важливо відзначити, що ці штрафи можуть бути застосовані лише в тому випадку, якщо патрульний може продемонструвати зниження світлопропускання за допомогою спеціального приладу, а не лише за візуальною оцінкою.

Поліція, авто, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, авто, штраф, скріншот: YouTube

Як уникнути покарань

Щоб уникнути будь-яких проблем, водії, які обирають тоновані шибки, повинні отримати сертифікат світлопропускання на сертифікованій станції технічного обслуговування.

Цей документ є доказом відповідності стандартам і допоможе уникнути непорозумінь з правоохоронними органами.

Нагадаємо, зупиняють, але довести не можуть: українські водії уникають покарання через "гірку" помилку поліції.

Раніше повідомлялося, штраф від 17000 гривень: як карають нетверезих водіїв електросамокатів.

Також, ціни, як гриби після дощу: АЗС показали скільки коштує популярне паливо.