Важко сперечатися, але кожен власник авто вирішує сам, що йому робити з кольором свого авто. Буває, що в ході використання авто виникають проблеми із зовнішнім виглядом, а буває просто набрид старий колір. А хтось просто хоче провести "косметичний" ремонт.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ такому випадку власник або довірена особа повинні звернутися до будь-якого Сервісного центру МВС незалежно від місця проживання або реєстрації з повним списком документів.
Про це стало відомо завдяки нагадуванню від спільноти "Тий самий юрист" у мережі Telegram.
Які необхідні документи:
- паспорт;
- ідентифікаційний код;
- довіреність на уповноважену особу (при необхідності);
- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
Якщо на автомобіль нанесено два і більше кольори, то основним кольором транспортного засобу вважається той, що займає понад 50% видимої частини кузова. Для вантажних авто – це колір кабіни.
Цікаво, що зараз при реєстрації автомобіля у графі "колір" вписують лише 11 основних кольорів без уточнень щодо відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, помаранчевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.
Це дає автовласникам право не здійснювати перереєстрацію свого автомобіля, якщо навіть було суттєво змінено відтінок без зміни основного кольору.
Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною чи антигравійною прозорою плівкою перереєстрації у ТСЦ МВС не вимагає. Це стосується і обтяжки автомобіля кольоровою плівкою, якщо колір та відтінки якої підходять до "рідного" кольору автомобіля.
Якщо під час зупинки поліцейський виявить відмінність фактичного кольору авто від зазначеного у свідоцтві про реєстрацію – водієві загрожує штраф у розмірі 850 гривень.
Нагадаємо, переоформлення авто в Україні: скільки коштує послуга та які документи потрібні.
Раніше повідомлялося, "Почекайте, я "загуглю" цю статтю": топ найважливіших фраз водія, від яких копи шоковані.
Також в Україні можуть скасувати популярний штраф для водіїв.