В Україні серед водіїв встановлення ксенонових фар знаходиться, схоже, вже на піку популярності. Невідомо, що так вплинуло – чи відео в TikTok, чи просто всі їх один одному радять. Однак поліція посилила контроль за дотриманням правил дорожнього руху, і такі фари можуть опинитися поза законом.

Влада звернула увагу на неправильне встановлення, а також використання водіями світлових джерел, що може спричинити небезпеку для інших учасників руху.

Особливу увагу слід привернути до себе самостійно встановлені ксенонові фари, які тепер можуть призвести до винесення штрафу, пише "Автотема".

Ксенонові фари, скріншот: YouTube
Ксенонові фари, скріншот: YouTube

Ксенонові фари завдяки своєму яскравому і насиченому світлу, безумовно, забезпечують кращу видимість водію в умовах недостатнього освітлення.

Популярні новини зараз
12-річну школярку вигнали з уроку за те, що вона прийшла у дешевій спідниці Незліченні багатства Гітлера в Антарктиді: вчені знайшли достовірні докази Кому з українців піднімуть пенсію майже на 2700 гривень: названо категорію та дату Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Однак, слід мати на увазі, що неправильно встановлені фари можуть засліплювати інших водіїв, створюючи потенційно небезпечні дорожні ситуації. Це особливо актуально, якщо такі фари встановлені на транспортні засоби, для яких вони не передбачені заводом-виробником.

Ксенонові фари, скріншот: YouTube
Ксенонові фари, скріншот: YouTube

Згідно з чинними правилами, дозволено встановлювати лише ті світлові джерела, які передбачені виробником автомобіля. Якщо конструкція вашого авто не передбачає використання ксенонових фар, заміна їх безпосередньо заборонена.

Також важливо відзначити, що використання ксенонових фар без належних автоматичних коректорів кута нахилу та систем очищення може бути небезпечним для всіх учасників дорожнього руху.

Тому, згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за використання фар із порушенням вимог стандартів передбачено штраф у розмірі 510 гривень.

Відповідно до частини 1 статті 121 того ж Кодексу, за керування транспортними засобами, які переобладнані з порушенням відповідних норм, правил та стандартів, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень.

У разі повторного виявлення порушення протягом року водій може бути позбавлений права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців.

Перед тим, як вирішити модернізувати освітлення свого авто, варто докладно вивчити вимоги виробника та правила дорожнього руху.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Встановлення світлових джерел, що не відповідають стандартам, може призвести не тільки до фінансових витрат у вигляді штрафів, але й до створення реальної небезпеки на дорозі для всіх учасників руху.

Нагадаємо, до 2 років "умовно": в Україні почали карати водіїв самокатів.

Раніше повідомлялося, 850 грн, а потім лови вітер особою: в Україні копам дозволили виписувати більше штрафів.

Також, копу, який застрелив водія у Дніпрі, обіцяють підтримку: вже заступився мер міста.